Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych 2023

Gmina Rzgów po raz czwarty znalazła się w gronie samorządów z Wielkopolski, które otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na realizację w 2023 roku przewozów pasażerskich na terenie swej gminy. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Na podstawie podpisanej umowy na dofinansowanie dwunastu linii komunikacyjnych Gmina Rzgów ponownie skorzysta z pomocy, którą oferuje Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie 452 541,00 zł. Całkowite wydatki na realizację tego projektu określono na kwotę 538 523,79 zł, z czego kwota 85 982,79 zł stanowi wkład własny Gminy Rzgów.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywracania i utrzymania lokalnych połączeń autobusowych. Program służy likwidacji problemu wykluczenia społecznego i redukcji tzw. białych plam komunikacyjnych. Zwiększenie siatki połączeń zapewni mieszkańcom przede wszystkim z mniejszych miejscowości przemieszczanie środkami transportu zbiorowego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.