Finał projektu Klasa z Klasą w Publicznym Gimnazjum w Sławsku

14 czerwca  społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum w Sławsku wzięła udział w podsumowaniu projektu Samorządu Uczniowskiego „Klasa z Klasą”. Projekt toczył się w sławskim gimnazjum od października 2015 roku. W ciągu 9 miesięcy klasy rywalizowały między sobą w 11 konkursach między klasowych promując zasady fair play. Jednym z celów projektu było wzmocnienie relacji pomiędzy uczniami a wychowawcą a za każdorazowe zaproszenie wychowawcy do działań projektowych  klasa miała szansę na zdobycie dodatkowych punktów. Rywalizacja pomiędzy klasami była bardzo zacięta a efekty działań znacząco wpłynęły na estetykę sal lekcyjnych. Dodatkowym czynnikiem motywującym do działania były nagrody jakie Samorząd Uczniowski przygotował dla trzech zwycięskich klas. Dzięki pozyskanym sponsorom zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali talony na wyjazd wraz z wychowawcą na kręgle(I miejsce), do kina(II miejsce) i do pizzerii(III miejsce). 14 czerwca był dniem finałowych zmagań projektowych jak również podsumowaniem działalności Samorządu Uczniowskiego. W tym ważnym dniu uczniom, wychowawcom i nauczycielom towarzyszyli wspaniali goście – sponsorzy, którzy przybyli na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Sławsku by świętować dzień samorządności w Publicznym Gimnazjum w Sławsku. Pierwszym etapem spotkania był  finałowy, między klasowy pokaz mody „Dzień Spódnicy i Krawata” w którym wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne wraz z wychowawcami. Następnie została podsumowana działalność Samorządu w bieżącym roku szkolnym. Na zakończenie spotkania Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki pokazu mody a tym samym została wyłoniona zwycięska klasa, która otrzymała tytuł „Klasy z Klasą 2015/2016”.

Oto końcowe wyniki

I miejsce  - klasa III A z Wychowawczynią Panią Katarzyną Marchwicką

II miejsce – klasa II A z Wychowawczynią Panią Moniką Frasz

III miejsce – klasa II B z Wychowawczynią Panią Justyną Frasz – Ignaczak