Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Ferie zimowe w szkołach na terenie Gminy Rzgów

Ferie Zimowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rzgowie.

W dniu 31 stycznia 2020 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie odwiedzili Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wyjazd odbył się w ramach jednodniowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem "Ferie z wojskiem". Uczniowie zapoznali się ze sprzętem wojskowym, indywidualnym i zespołowym wyposażeniem oraz uzbrojeniem żołnierza Wojska Polskiego. Wśród licznych atrakcji znalazł się  m.in. pokaz sprzętu wojskowego, nauka jazdy na trenażerach, strzelanie z broni pneumatycznej, pokazy ratownictwa medycznego, podstawy szkoły przetrwania, strzelanie z symulatorów oraz występ orkiestry wojskowej. 

Podczas ferii zimowych nie zabrakło atrakcji również dla najmłodszych - uczniów klas I - III. Mieli oni okazję uczestniczyć 30.01.2020 r. w „Dniu Gier Planszowych”, a 7.02.2020 r. pojechać do kina w Zagórowie na film „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Celem tych zajęć było ukierunkowanie zainteresowań dzieci własnym zdrowym rozwojem oraz rozwinięcie u nich poczucia odpowiedzialnego wykorzystania czasu wolnego zapobiegającego uzależnieniom (w szczególności od multimediów).

W ramach “Ferii w Szkole” uczniowie klas IV - VIII spotkali się 5 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym by wziąć udział w Warsztatach Językowych. Spotkanie stało się okazją do wspólnych zabaw i gier leksykalnych, których motywem przewodnim było zdrowe odżywianie.

Jak co roku w czasie ferii zimowych odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

W wypoczynku zimowym realizowanym od 03.02.2020 r. do 07.02.2020 r. wzięło udział łącznie 24 uczniów.

Wypoczynek feryjny w Szkole Podstawowej w Grabienicach przebiegał zgodnie z wcześniej ustalonym programem profilaktycznym, realizując założone w nim cele. Uczniowie uczestniczący w wypoczynku poznawali i uczestniczyli w alternatywnych formach spędzania wolnego czasu bez alkoholu, narkotyków i przemocy. Kształtowali umiejętności organizacji czasu wolnego, odkrywali  i rozwijali własne talenty i zainteresowania. Ćwiczyli efektywne współdziałanie w grupie i wyrabianie postaw asertywnych. Pracowali nad umiejętnościami rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wyrabiania umiejętności podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku.

Zajęcia w Szkole Podstawowej w Sławsku odbywały się w dniach 03.02.20 r. – 07.02 2020 r. Brało  w nich udział dziennie średnio 34 uczniów.  Głównym celem zajęć było stworzenie uczniom warunków do spędzenia czasu wolnego w sposób zdrowy, przyjemny i pożyteczny.

Już pierwszego dnia zajęć uczniowie wyjechali na basen Rondo w Koninie. Po zajęciach na basenie w kinie „Za Rogiem” w Starym Mieście obejrzeli film pt. „Szajbus i pingwiny”, który promował ochronę środowiska naturalnego.

W drugim dniu uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej w MZGOK w Koninie. Tam dowiedzieli się, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest smog, z czego on powstaje i o jego wpływie na nasze zdrowie.  Ponadto przypomniano zasady i podkreślono konieczność  segregacji odpadów, pokazano film o konińskiej spalarni, jej roli w zagospodarowanie odpadów 36 gmin oraz wpływie na jakość lokalnego powietrza. Po powrocie do szkoły uczniowie tworzyli i rozwiązywali łamigłówki, których tematem wiążącym była szeroko pojęta profilaktyka.

Trzeciego dnia wychowawczynie przygotowały kilkanaście różnorodnych zadań. Uczniowie kodowali i rozkodowywali hasła tematyczne, tworzyli filmiki, układali tematyczne sudoku obrazkowe i wiele innych. Dodatkowo stawiali pierwsze kroki z programowania. Przekonali się jak ważne są: precyzja, czytanie ze zrozumieniem czy skupienie. 

Czwarty i piąty dzień to zajęcia sportowe w grupach dla dziewcząt i chłopców. Chłopcy grali w piłkę nożną i siatkówkę, dziewczęta natomiast doskonaliły swoje umiejętności gry w piłkę koszykową i siatkową.

Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

W okresie ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Osieczy odbywały się w dniach 3 - 7 lutego 2020 r. zajęcia promujące zdrowy styl życia i sposoby spędzania czasu wolnego z dala od używek i nałogów.

W programie tych zajęć były wyjazdy:
- do Sali Zabaw "Fabryka Wrażeń" w Koninie,
- do kina na film dla dzieci i młodzieży pt. "Urwis", a także różnorodne zajęcia rekreacyjne i rozwijające kreatywność.
Były to m. in. zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe, gry i zabawy oraz taniec przy muzyce i zajęcia czytelnicze.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry