Eliminacje gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy odbyły się eliminacje gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przez Urząd Gminy Rzgów, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie i Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Osieczy.
Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 23 uczniów w tym:

• grupa I (klasy I-VI szkoły podstawowej) - 11 uczniów;
  • grupa II (klasy VII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum) - 12 uczniów.

Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, organizacji ochotniczych straży pożarnych itp. Do etapu gminnego uczniowie zakwalifikowali się z eliminacji szkolnych, w których udział wzięło łącznie 146 uczniów.

Kwalifikacja końcowa eliminacji gminnych ułożyła się nastepujaco (trzy pierwsze miejsca):

Grupa wiekowa I (szkoły podstawowe klasy I-VI)
I miejsce Aleksandra Cieślak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
II miejsce Zofia Szofer – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzgowie
III miejsce Roksana Andrzejaszek – Szkoła Podstawowa w Osieczy

Grupa wiekowa II (szkoła podstawowa klasa VII i gimnazja)
I miejsce Sandra Łukowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
II miejsce Nikodem Piętka – Szkoła Podstawowa w Grabienicach
III miejsce Dominika Samulczyk – Szkoła Podstawowa w Sławsku

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki, słodki poczęstunek oraz nagrody za trzy pierwsze miejsca. W wyniku turnieju do eliminacji powiatowy zakwalifikowała się Aleksandra Cieślak – grupa I i Sandra Łukowska – grupa II. Eliminacje powiatowe odbędą się 24 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kramsku o godz. 10:00.