Dzień Kobiet w Osieczy

Dnia 12 marca br. w Domu Kultury w Osieczy odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Organizatorem uroczystości było Koło Gospodyń Wiejskich w Osieczy wraz z innymi organizacjami wiejskimi: Ochotniczą Strażą Pożarną w Osieczy, Ludowym Zespołem Sportowym „Orzeł” Osiecza, Wspólnotą Gruntową, Sołtysem i Radą Sołecką oraz Janem Gośką – Radnym Gminy Rzgów. W uroczystych obchodach Dnia Kobiet wzięło udział ponad 40 pań z Osieczy. Wśród zaproszonych gości były także: Agnieszka Duszyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osieczy, Dorota Eltman – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie, Liliana Tatara - Specjalista Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rzgowie.

Na początku uroczystości Radny Gminy Rzgów Jan Gośka wraz z delegacjami Ochotniczej Straży Pożarnej, Ludowego Zespołu Sportowego „Orzeł” Osiecza, Wspólnoty Gruntowej oraz Rady Sołeckiej złożył paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Męska delegacja organizacji wiejskich wręczyła wszystkim paniom kwiaty i słodkie upominki.

Wzniesiono tradycyjnie toast za zdrowie pań. Ten dzień był pełen atrakcji dla kobiet z Osieczy. Na zaproszenie Przewodniczącej KGW Jadwigi Marciniec przybyła p. Janina Izabela Bednarska z Sompolna, która umilała uroczystość zabawnymi gawędami i anegdotami.

Podczas uroczystości wystąpił także chór DOMINIUM pod kierunkiem p. Sławomira Kaliszewskiego. Męska część chóru zaprezentowała utwory przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy  dzień m.in. „Jej portret”, „Baby ach te baby!”, „Brunetki, blondynki” , „Nie płacz kiedy odjadę!”

Ponadto organizatorzy przygotowali dla pań zabawne konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W sprawnościowym torze przeszkód w kuchni można było wygrać m.in. sprzęt AGD oraz bilety na koncert. Wszystkie panie wzięły także udział w miniloterii z nagrodami niespodziankami.  To był wyjątkowy dzień dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej, gdyż mogły one odpocząć od zwykłych obowiązków domowych. Panowie wyręczyli je tego dnia od obowiązków kuchennych i podawali rozmaite potrawy. Cała uroczystość przebiegała w wesołej atmosferze do późnego wieczora.

Autor: Michał Rek