Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Wilczynie

W niedzielę (20 sierpnia) w Wilczynie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Gminę Rzgów z pięknie wyplecionym wieńcem dożynkowym reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa. Święto Plonów zainaugurowała msza dziękczynna w miejscowym kościele. Po niej dożynkowy korowód dotarł na boisko przy szkole podstawowej. Część oficjalną dożynek otworzył tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Po raz dwudziesty pierwszy rozstrzygnięto konkurs „Powiatowy Rolnik Roku”. Statuetkę żniwiarza otrzymali Justyna i Karol Olek z Barłóg. Prowadzą oni hodowlę zarodową bydła rasy Limousine. Cały czas powiększają stado. Wszystkie zwierzęta mają świadectwa hodowlane, badania DNA potwierdzające pochodzenie oraz rasę. Rolnicy karmią stado paszą uzyskiwaną ze swojego gospodarstwa o powierzchni 44 ha. To młodzi, pełni pasji ludzie, którzy chcą się rozwijać i wprowadzać innowacje. Państwo Justyna i Karol Olek otrzymali z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka upominek oraz kwiaty, a także inne nagrody.

Dziękujemy delegacji dożynkowej oraz wszystkim uczestnikom za udział w Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Wilczynie.

lipca 2024