Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Skulsku

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w tym roku odbyły się w Skulsku. Zainaugurowała je msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP. Część oficjalna uroczystości kontynuowana była na plaży nad jeziorem Skulska Wieś. Rozpoczęło ją wręczenie aktów nominacji do tytułu „Powiatowy Rolnik Roku". Spośród 10 nominowanych wybrano 5 najlepszych  gospodarstw w tym gospodarstwo Moniki i Tomasza Jakubowiczów z Goździkowa, gm. Rzgów. Laureaci otrzymali Statuetki Żniwiarza. Docenił ich także Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz przedstawiciele instytucji i firm. W konkursie „Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” Gminę Rzgów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa, które otrzymało zaszczytne wyróżnienie za pięknie wypleciony wieniec dożynkowy.

Dziękujemy delegacji dożynkowej oraz wszystkim uczestnikom wyjazdu za udział w Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Skulsku.