Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Dożynki gminno - parafialne w Sławsku w gminie Rzgów

28 sierpnia 2016 roku w Sławsku w świątecznej oprawie odbyły się dożynki gminno - parafialne gminy Rzgów. Uroczysty korowód dożynkowy złożony z przedstawicieli gminy Rzgów wyruszył z placu przy Domu Kultury w Sławsku do kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca, gdzie została odprawiona msza święta dziękczynna za zebrane podczas tegorocznych żniw plony. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta OSP Rzgów. Za orkiestrą w barwnym korowodzie szły delegacje wiejskie niosące wieńce, chleby, kosze owoców, warzyw, bukiety kwiatów i zbóż. W uroczystości dożynkowej w Sławsku udział wzięło również kilkunastu gości z Białorusi, którzy do naszej gminy przyjechali z partnerską wizytą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom uroczystości dożynkowych , a także mieszkańcom miejscowości za przygotowane wieńce, stroiki oraz kosze dożynkowe. Po mszy korowód przeszedł pod remizę OSP, skąd wszyscy udali się na poczęstunek do Zespołu Szkół w Sławsku.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  04
  grudnia 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry