Dofinansowanie do kolejnej drogi

W dniu 7 października br. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman podpisał z Wójtem Gminy Rzgów Grzegorzem Matuszakiem oraz Skarbnikiem Gminy Barbarą Fabiszak umowę o dofinansowanie projektu  „Budowa drogi w Sławsku - dz. ewid. 147/1 oraz 147/2”.

Droga objęta projektem prowadzi do powstającej oczyszczalni ścieków w Sławsku. Jej długość wynosi 1,2 km, a realizacja zaplanowana jest jeszcze w tym roku.

Wysokość dofinansowania wynosi 80% kosztów kwalifikowalnych, co stanowi kwotę ponad 1,5 mln zł. Zadanie współfinansowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 2019.