Dofinansowanie dla OSP Barłogi i OSP Rzgów

W dniu 17 grudnia br. dwie jednostki z terenu Gminy Rzgów podpisały umowy o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na działanie „Modernizacja budynków OSP”. Projekt OSP Barłogi przewiduje termomodernizację budynku poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych, wartość dofinansowania wynosi 30 000,00 zł. Projekt OSP Rzgów polega na montażu instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,27 kW, wartość dofinansowania 26 877,00 zł. Dzięki realizacji tych projektów uzyskany zostanie efekt ekologiczny polegający na redukcji emisji CO2 do atmosfery.