Delegacja z Gruzji w Gminie Rzgów

W dniu 28 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Gminy Rzgów gościliśmy delegację Gruzińską: Levana Czankseli  Wiceprzewodniczącego Rady  Municipality Tskaltubo, Mamukę Tsikoridze Wice Mera Tskaltubo, Levana Nemsadze Ekonomicznego Doradcę Mera Tskaltubo, Levana Gobadze President Organizacji  Pozarządowej Intellect Batumi.

Wyjątkowych gości przywitali Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz wraz z Radnymi i pracownikami Urzędu Gminy. Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz Kina za Rogiem. Następnie goście zapoznali się z z funkcjonowaniem Ochotniczej Straży Pożarnej i został zaprezentowany sprzęt strażacki. Kolejnym punktem było zwiedzanie sali prób Orkiestry Dętej OSP Rzgów, a także Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie goście złożyli podpisy w księdze pamiątkowej. Następnie wszyscy udali się do siedziby Spółdzielni Socjalnej „Komunalka Rzgów”. W Sławsku odbyła się krótka wizyta na oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz była okazja do przepłynięcia promem po rzece Warcie. Ostatnim punktem zwiedzania była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku m.in.: przedszkole, poszczególne klasy, sala gimnastyczna oraz obserwatorium przyrody.