Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Czy wiesz co jesz i co kupujesz...

Na to oraz wiele innych pytań mogliśmy uzyskać odpowiedź, dzięki spotkaniu z dietetykiem, które odbyło się 21.05.2016 r. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Sławsku z inicjatywy  p. K. Karmowskiej - sekretarz UTW w Rzgowie oraz Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku z przewodniczącą p. T. Kwiatkowską.

Dzięki uprzejmości Pań dietetyczek, które przyjechały do nas z Naturhause w Koninie mieliśmy okazję poznać wszystkie prawdy i mity odnośnie naszego sposobu odżywiania się, które jak się okazało nie zawsze jest prawidłowe.

Panie na wstępie omówiły wybrane produkty oraz ich wartości odżywcze. Pojawiły się wśród nich również tzw. produkty zakazane, których nie powinniśmy spożywać ze względu na dużą zawartość w nich substancji szkodliwych dla naszego zdrowia tj. wysoką zawartość cukru, soli i innych. Wiele produktów wywołało zaskoczenie, gdyż nikt nie zdawał sobie sprawy co zawierają w swoim składzie. Panie zwróciły również uwagę na to jak ważne jest czytanie etykiet na opakowaniach produktów, które kupujemy.

Najciekawszym punktem spotkania był pomiar masy ciała. Każdy miał możliwość zważenia się na specjalistycznej wadze. Panie omówiły każdemu indywidualnie wynik, który wykazywał również ile mamy nadmiaru wody w organizmie a ile tkanki tłuszczowej. Wyniki Panie podsumowały jako dobre ale powtarzały aby pić więcej wody, włączyć do diety więcej owoców i warzyw oraz więcej się ruszać.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba przybyłych osób. Każdy z uczestników otrzymał upominek od Pań z Naturhause w postaci broszurek, plakatu oraz zaproszenia do siedziby w Koninie na indywidualne porady.

Panie  dietetyczki w ramach podziękowań otrzymały piękne kwiaty oraz drobne upominki.

Po krótkim ale jakże ciekawym  wykładzie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na kawę i herbatę oraz coś słodkiego.

Serdecznie dziękujemy Paniom za przekazanie wielu cennych informacji, które być może nie jeden z nas wdroży w swoje życie codzienne.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  29
  czerwca 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry