Czwartkowe spotkania z uczelnią

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zaprasza na cykl wykładów popularnonaukowych pt. „Czwartkowe spotkania z uczelnią”, adresowanych do mieszkańców subregionu konińskiego. Poprowadzą je wykładowcy PWSZ w Koninie.

Jak rozmawiać z ludźmi, żeby się dogadać i być dobrze zrozumianym, dlaczego dieta-cud nie sprawia cudów, jak przez gafę nie stracić twarzy w biznesie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padną podczas „Czwartkowych spotkań z uczelnią”. Będą to, oczywiście, spotkania prowadzone online od 4 marca 2021 r., godz. 17.00 (co czwartek), przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Pierwszy wykład, pt. „Czy komputer może myśleć? Czyli o sztucznej inteligencji słów kilka…”, wygłosi dr Paweł Sobczak - link do wykładu. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się czym jest sztuczna inteligencja, gdzie jest i może być stosowana, a także jak działają algorytmy. Pan Paweł Sobczak jest doktorem nauk fizycznych, menedżerem kierunku studiów zarządzanie i inżynieria produkcji. W 2018 roku otrzymał tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku oraz tytuł Przyjaciela młodzieży. Obecnie pełni funkcję koordynatora projektu HySchools Poland, poświęconemu technologiom wodorowym.

Następne wykłady pojawią się w kolejne czwartki, i tak aż do 17 czerwca, zawsze o tej samej godzinie. Wykłady transmitowane będą za pomocą platformy MS Teams, zgodnie z harmonogramem spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, a jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl. Odpowiedzi na nie, w zależności od prowadzącego i przebiegu spotkania, zostaną przekazane bezpośrednio po zakończeniu prelekcji, jeszcze podczas łączenia na Teamsie, lub po wykładzie, pisemnie, na adresy email, z których pytania wysłano.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!