Czwartkowe spotkania z Akademią

Szanowni Państwo,

starzenie to proces, w który wkraczamy około 25. roku życia. Skóra – choć to trudne początkowo do zauważenia – powoli wiotczeje, pojawiają się przebarwienia i pierwsze zmarszczki. Kosmetolodzy sugerują więc używanie substancji, które spowolnią niepożądane zmiany. „Moc witaminy C oraz retinolu w kosmetykach” to tytuł wykładu, który przygotowała dr n. med. i n. o zdr. Joanna Pachurka-Szczepańska. Wieloletnie badania nad tymi witaminami (retinol jest podstawową formą witaminy A) dowodzą, że to składniki najbardziej skuteczne w spowalnianiu procesów starzenia – wygładzają, uelastyczniają skórę, likwidują zmarszczki, zmniejszają przebarwienia, pobudzają aktywność fibroblastów oraz włókien kolagenowych. – Efekty stosowania preparatów z witaminami C i A są widoczne już po kilku tygodniach systematycznej kuracji – zapewnia prelegentka, która wyjaśni również kiedy i dlaczego warto wprowadzić je na stałe do domowej pielęgnacji oraz jak je stosować.

Joanna Pachurka-Szczepańska jest doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu, adiunktem w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Kosmetologiem, ekspertem w dziedzinie kosmetologii estetycznej, współpracuje na stałe z kilkoma gabinetami kosmetologii i medycyny estetycznej. Ma duże doświadczenie w pracy wykładowcy, szkoleniowca oraz instruktora praktycznej nauki zawodu. Publikuje artykuły popularnonaukowe i eksperckie związane ze specjalizacją zawodową.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 12 stycznia o godz. 18.00, jak zwykle online, na platformie MS Teams. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl