Budowa pompowni w Barłogach

Na terenie Gminy Rzgów, w miejscowości Barłogi rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanego zadania „Odprowadzenie wody z Polderu Barłogi do rzeki Warty”. Zostanie wybudowana pompownia, której zadaniem będzie mechaniczne odprowadzanie nadmiaru wód z okolicznych gruntów rolnych. Podstawowym celem jest likwidowanie zagrożeń powodziowych pojawiających się w okresach dużych wezbrań wód w rzece Warcie.

Gmina Rzgów w ramach wkładu własnego przekazała działki pod inwestycję. Zadanie realizowane jest przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu.