Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Biesiada seniorów

Z początkiem karnawału jak również z okazji przypadającego Dnia Babci i Dziadka odbyła się biesiada seniorów, której organizatorem był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzgowie przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie. Uroczystość miała miejsce w Sali OSP w Rzgowie.

Wśród gości swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz wraz z małżonką.

Na wstępie wszystkich zebranych powitał w-ce prezes UTW p. Ireneusz Matecki oraz prezes UTW p. Anna Sadłowska, która odczytała list zawierający życzenia z okazji „Dnia seniora”.

Z związku z przeprowadzanymi spotkaniami pod nazwą „Sztuczka na wnuczka - seniorze nie daj się oszukać” dzielnicowy st. sierż. Jakub Chwalisz wygłosił krótką prelekcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów.

O oprawę muzyczną zadbał p. Józef Matecki, przygrywając melodie z młodzieńczych lat biesiadników, można było również usłyszeć współczesne utwory w jego interpretacji.

W trakcie trwania biesiady przeprowadzona została zabawa konkursowa, której pomysłodawcami byli Państwo Anna i Mirosław Rekowie. Przygotowali niespodziankę, której gościem specjalnym był „Sławomir”.

Miłym zaskoczeniem był występ p. Teresy Ignaszczak, która zaśpiewała balladę „O jednej Wiśniewskiej”. Do wykonania refrenu zachęciła całą publiczność. Gromkie brawa świadczyły o tym, że występ był udany i bardzo podobał się naszym seniorom.

O podniebienia zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzgowie, które przygotowały pyszne jedzenie.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  24
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry