Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Biało - Czerwony Rajd Rowerowy

W minioną niedzielę (20 maja) odbył się Biało - Czerwony Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Trasa rajdu przebiegała przez  Rzgów - Modłę - Babię - Barłogi - Osieczę Pierwszą. Po rejestracji uczestników, a było ich 120 rajd wyruszył sprzed Urzędu Gminy w Rzgowie.  Następnie rowerzyści zostali powitani cukierkami i wodą w Modle. Tam też odbyło się oficjalne otwarcie szlaku pieszo - rowerowego od Modły do Babi, który liczy  3,5 km. Po uroczystym przecięciu wstęgi Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak otworzył wielki biało - czerwony prezent. W środku były biało -  czerwone balony, które poszybowały w niebo. Mieszkańcy Zastruża uroczyście powitali uczestników rajdu domowymi wypiekami i kawą. W ten sposób podziękowali za to, że przez ich wieś biegnie najdłuższy odcinek nowej drogi. Po krótkiej przerwie uczestnicy ruszyli w drogę podziwiając malownicze tereny Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Zakończenie rajdu oraz poczęstunek odbyło się w chacie grillowej w Osieczy Pierwszej. Tam też organizatorzy rozlosowali nagrody. Główną nagrodą był rower, który wygrał Pan Mirosław Rek, a wręczył go Pan Kazimierz Pałasz Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy Rzgów.

Dziękuję wszystkim za udział oraz sprawne i bezpieczne przeprowadzenie imprezy.

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  24
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry