25-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Sławsku

W dniu 1.06.2023 r. w Szkole Podstawowej w Sławsku odbyła się uroczystość związana z Jubileuszem 25-lecia nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, która została odprawiona w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Sławsku. Następnie uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Podczas uroczystości, na ręce dyrektora szkoły Moniki Łukasiewicz, wręczono gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu. Uczniów klas I-IV uroczyście wprowadzono w poczet „Społeczności Kornelowskiej”, a uczestnicy mieli okazję zapoznać się z twórczością Patrona podczas wyjątkowej części artystycznej.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Tomasz Nowak - Poseł na Sejm RP, Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP, Robert Popkowski- Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Arkadiusz Chmielewski – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie, Sławomir Ławniczak - Radny Powiatu Konińskiego, Grzegorz Matuszak - Wójt Gminy Rzgów, Barbara Fabiszak - Skarbnik Gminy Rzgów,  Radni Gminy Rzgów z Przewodniczącym Romanem Jakubowiczem, , Dr Piotr Grzelczak – Pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Aspirant Marcin Michalski - Komisariat Policji w Rychwale, Tomasz Rachwał – Dyrektor Uniqa S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń w Koninie,  Halina Winowska, Maria Król oraz Iwona Maziarz - byłe dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Rzgów, Dorota Eltman - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie, Przemysław Kubacki - Prezes OSP Branno, Sołtysi: Wiesław Czaja, Jacek Bartosik, Andrzej Wrzosek, Zarząd Stowarzyszenia KGW Sławsk, ks. Tomasz Jener – proboszcz parafii Sławsk, Przedstawiciel Banku LBS Strzałkowo oddział Rzgów – Beata Jędrzejaszek, Przedstawiciele Związków Zawodowych, Zarząd Rady Rodziców SP Sławsk oraz wszystkie osoby współpracujące ze szkołą- emeryci, nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi.

We wszystkich działaniach, na co dzień i od święta, szkole przyświecają słowa zaczerpnięte z książek Kornela Makuszyńskiego: „Mądrym być to wielka sztuka, być dobrym jeszcze większa”.