100 kajakarzy na tropie Wielkiej Pętli Wielkopolski

W Sławsku, na terenie Gminy Rzgów rozpoczął się w zeszłą sobotę spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski.  22 kilometrową trasę rzeką Wartą pokonało 100 uczestników. Była to  XII  edycja największego wydarzenia kajakowego w regionie, nad którym patronat objął Marszalek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.  Spływ zakończył się w Lądzie, gdzie na wodniaków czekał posiłek.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA.

Partnerzy: Powiat Koniński, Miasto Konin, Gmina Rzgów, Gmina Lądek, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, firma Kupiec, Kajaki Żerków, Ochotnicza Straż Pożarna w Licheniu Starym.

Zdjęcia: Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA

lipca 2021