Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI etap III

Logotypy funduszy UE, flaga Polski, herb Województwa Wielkopolskiego

Projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. „Energia”, Działanie 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałanie 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego”

Okres realizacji: od 03.07.2020 r. do 31.12.2021 r.

Całkowita wartość projektu: 2 693 925,33 PLN

Wydatki kwalifikowane: 1 995 602,87 PLN

Kwota dofinansowania: 1 696 262,43 PLN

Wkład własny: 299 340,44 PLN

Beneficjent: Miasto Konin
Uczestnik: Zarząd Dróg Miejskich w Koninie

Partner: Gmina Kramsk, Gmina Golina, Gmina Rzgów, Stare Miasto, Kazimierz Biskupi, Krzymów

Celem projektu jest rozbudowa zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI. Realizacja projektu znacząco wpłynie na poprawę poziomu i jakości życia społeczności lokalnych oraz ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście Konin i gminach partnerskich, poprzez rozwój bezpiecznych, spójnych i funkcjonalnych form niezmotoryzowanego transportu indywidualnego. Zakresy rzeczowe projektu wpisują się w kwestie niskoemisyjności zidentyfikowane we właściwych dokumentach dotyczących gospodarki niskoemisyjnej.

Efekty/ Działanie:

Wybudowanych zostanie 6 dróg dla rowerów i ciągów pieszo-rowerowych na terenie K OSI w mieście Konin (0,36 km) i gminach: Golina (0,51 km), Rzgów (0,65 km), Stare Miasto (1,08 km), Kazimierz Biskupi (0,45 km) i Krzymów (0,41 km) o łącznej długości 3,454 km, budowa efektywnego energetycznie oświetlenia istniejących dróg rowerowych w gminie Kramsk - 25 szt., przeprowadzone zostaną kompleksowe działania informacyjno-promocyjne (zakup i montaż tablic informacyjnych - 14 szt. i przeprowadzenie kampanii informacyjnej w mediach - 1 kpl.) oraz opracowanie dokumentacji związanej z przygotowaniem projektu - studium wykonalności (usługa - 1).

Kontakt:
Urząd Miejski w Koninie