Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Nadleśnictwa


Atutem naszej gminy są obszary leśne należące do Nadleśnictwa Grodziec i Nadleśnictwa Konin.
Nadleśnictwo Konin jest jednostką administracyjno – gospodarczą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, położoną w województwie Wielkopolskim w 15 gminach, w tym w gminie Rzgów.
Nadleśnictwo Konin leży w strefie lasów mieszanych. Obszar nadleśnictwa leży w strefie przejściowej między klimatem oceanicznym a kontynentalnym. Różnice temperatur powietrza, zwłaszcza przymrozki w maju mają ujemny wpływ na młode przyrosty drzew. Na przyrost drzew ma również wpływ niewielka roczna ilość opadów wielkości 500 mm.
Nadleśnictwo Grodziec jest położone pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami miejskimi – Kalisz i Konin. Obszar Nadleśnictwa jest obszarem nizinnym, położony jest w całości w dorzeczu rzeki Warty. W obszarze terytorialnego zasięgu nadleśnictwa brak jest jezior. Niskie  sumy opadów mają znaczenie dla równowagi drzewostanów i dlatego duży wpływ na ich rozwój mają głębokość i zasobność wód gruntowych.
Lasy na terenie gminy Rzgów zajmują 2.085ha, co stanowi prawie 20% powierzchni. Największy kompleks leśny znajduje się we wschodniej i środkowej części gminy. Przeważnie są to lasy sosnowe, mniejsze skupiska leśne
to przede wszystkim niewielkie enklawy w otoczeniu gruntów ornych. W lasach na terenie gminy Rzgów jest wiele urokliwych zakątków. Ponadto jesienią lasy pełne są grzybów. Grzybobranie, niezależnie od wieku i płci może być dla wszystkich okazją do czynnego wypoczynku i towarzyskiej rozrywki. Najwięcej grzybów można znaleźć w lesie przy stadionie sportowym w Rzgowie.

KONTAKT:

Nadleśnictwo Konin
ul. Gajowa 2, 62-510 Konin
tel.: 63 242 47 39
faks: 63 245 48 18
konin@poznan.lasy.gov.pl
 

Nadleśnictwo Grodziec
ul. Leśna 50, 62-580 Grodziec
tel.: 63 248 50 27
faks: 63 248 50 27 wew. 115
grodziec@poznan.lasy.gov.pl


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  06
  grudnia 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry