OSTRZEŻENIE POGODOWE 1 stopnia

Przebieg: Będa występować umiarkowane, miejscami intensywne opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu powodujące śliskość na drogach i chodnikach. Dodatkowo w godzinach wieczornych i nocnych podczas opadów śniegu mogą występować zawieje i zamiecie śnieżne. Jednocześnie wraz ze spadkiem temperatury powietrza i gruntu poniżej 0°C będzie występować gołoledź i oblodzenia. Prognozuje sie przyrost pokrywy śnieznej od 5 do 10 cm.

OSTRZEŻENIE NUMER 31/I/2018
INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU, OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, ZAWIEJE / ZAMIECIE ŚNIEŻNE

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 16-03-2018 do godz. 09:00 dnia 17-03-2018

Obszar: województwo dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie.

Skutki: formowanie się zasp; śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi.

Uwagi: Brak.

Dyżurny prognosta: Jacek Markiewicz (centrum.meteo@meteosky.eu)
Ostrzeżenie wydano: 16-03-2018 godz. 04:59
Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o.

kwietnia 2021