Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Energia pokoleń ,,Niepodległość kocham i rozumiem''

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie było organizatorem  w dniu 20.10.2018r. 23 edycji turnieju kulturalno – rekreacyjnego  „Energia pokoleń” w kulturze i tradycji ziemi konińskiej pod patronatem Starosty Konińskiego i Prezydenta Miasta Konina. Tegoroczne wydarzenie wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zbliżającego się stulecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W Ośrodku Sportu i Rekreacji  „Rondo” jedenaście drużyn gminnych i m. Konina zaprezentowało autentyczną energię pokoleń, integrację społeczności lokalnych w kultywowaniu pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego i kulinarnego. To była wyjątkowa impreza, która pokazała jak muzyka, śpiew, taniec i dobre smaki polskiej kuchni łączą pokolenia. 
Gminę Rzgów reprezentowała Za-ca Wójta Lucyna Wrzyszczyńska oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: Sylwia Pawlicka, Emilia Dziublewska i Joanna Stałanowska. Część artystyczną przygotowaną przez Zofię Kołatę zaprezentował Zespół Osieczanki w układzie tanecznym do utworu „Miotlarz” oraz wokalno - tanecznym do utworu „Nitka”.

Jury  bardzo wysoko oceniło międzypokoleniowe prezentacje, które oddały przywiązanie do tradycji, umiłowanie kultury, miłość do Ojczyzny i swojej gminy.

Stoiska kulinarne prezentowały tradycyjne potrawy kuchni regionalnej z ciekawymi kompozycjami. Koło Gospodyń Wiejskich ze Rzgowa przygotowało smakołyki m.in.: ciasto drożdżowe, rogaliki, chleb z pastą jajeczną, smalec i ogórki.

Aranżacja, stroje, instrumenty, taniec, wokal wywoływały radość w sercach publiczności i jury.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  07
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry