Czwartkowe spotkania z uczelnią

Szanowni Państwo,

z pewnością każdy z nas w rozmowie ze starszymi osobami, np. rodzicami, a jeszcze częściej dziadkami, zwrócił uwagę na pewne słowa lub zwroty, które wydają się anachroniczne. Rozumiemy co do nas mówią, ale my już nie użylibyśmy takich określeń. Z drugiej strony naszym dziadkom trudno zrozumieć słownictwo związane z nowymi technologiami. Tak na naszych oczach zmienia się język. Na pytanie, jakie są przyczyny tych zmian, czy komunikacja międzypokoleniowa jest zachowana oraz czy mamy do czynienia z nową jakością językową odpowie dr hab. Marta Woźnicka, prof. PWSZ w Koninie podczas wykładu „Dlaczego języki się zmieniają?”.

Profesor Marta Woźnicka jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukowo zajmuje się gramatyką języka niemieckiego, szczególnie morfologią i składnią historyczną.

Spotkanie online odbędzie się w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią” 1 kwietnia o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/GwKRE

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o wykładzie wśród Państwa współpracowników i znajomych.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy,

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie