Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Baba Blaga w rzgowskiej bibliotece

Dnia  28.04.2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie z Panią Joanną Wachowiak w ramach akcji „Z książką na walizkach”.  Pani Joanna to doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni uniwersytecka. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. Nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY za książkę „Kot kameleon”. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Jest również autorką innych książek, między innymi „Bartek, Lenka i sny”, „Ala Baba i dwóch rozbójników”, „Baba Blaga”.

Rzgowska biblioteka współpracuje ze szkołami z całej gminy. Tym razem zaprosiła na spotkanie uczniów klas I-II wraz z wychowawcami  ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy.

Pani Joanna  podczas spotkania przedstawiła losy bohaterów książki „Baba Blaga”. Poznaliśmy babcię  Żelkę, mieszkającą w pięknym tęczowym pokoju, okrąglutkiego kota domowego Czarka, który zbiera dowody, aby udowodnić, że Żelka to prawdziwa czarownica, poznajemy też  papugę Szarlotę, która jest szara jak gołąb  i w dodatku ma czerwony ogon.  Książka ta niesie pozytywne przesłanie, jest napisana z poczuciem humoru zawierająca  magiczne ilustracje przenoszące nas wprost do  chaty „czarownicy” i świata magii. Podczas spotkania nie zabrakło również zabaw przygotowanych przez naszego gościa. Zabaw, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą spostrzegawczość i pamięć.

Na spotkanie uczniowie przywieźli ze sobą piękne kolorowe ilustracje, wykonane do omawianej „Babi Blagi”, które następnie autorka opatrzyła swoim autografem i wpisem.  Będzie to dla dzieciaków miła pamiątka.

Mamy nadzieję, że to spotkanie i pomysły „rzucane” przez uczniów staną się inspiracją do napisania kolejnej książki przez Panią Wachowiak                                                                                

Daria Kałasa

                                                                                                       GBP w Rzgowie

                                                                                                         


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  15
  lipca 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry