Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Święto Niepodległości z Rycerzem Marcinem w tle

Pomimo kaprysu pogody i zimowej aury Sławskie Organizacje Społeczne zorganizowały w dniu 11 listopada II Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną. Uroczystość miała miejsce w Domu Kultury w Sławsku. Najpierw patrioci spotkali się przy rzeźbie Rycerza Marcina herbu Zaremba aby zapalić symboliczny znicz, następnie przemaszerowali do Domu Kultury niosąc flagi narodowe. Przybyłych na spotkanie powitał sołtys Sławska Wiesław Czaja. Wśród gości byli min. Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy Roman Jakubowicz, mieszkańcy Sławska i innych miejscowości z terenu gminy.
Znaczenie Święta Niepodległości oraz dzieje Polski w bardzo pasjonujący sposób przedstawiła Jadwiga Maciejewska – nauczyciel historii Zespołu Szkół w Sławsku. Podczas uroczystości swój pierwszy koncert przedstawił chór pod batutą Sławomira Kaliszewskiego. Chór zawiązał się przed miesiącem w Sławsku i jest po siedmiu próbach śpiewu. W dalszej części spotkania wszyscy zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, dla ułatwienia teksty wyświetlane były na ekranie do śpiewu akompaniował pan Kaliszewski. Uczniowie Zespołu Szkół w części artystycznej wyrecytowali piękne wiersze patriotyczne.
11 listopada to również imieniny Marcina, patrona Sławska. Rys historyczny Rodu Zarembów oraz Rycerza Marcina został przedstawiony przez sołtysa wsi z której wywodzi się ten zacny ród. Atrakcją spotkania była wystawa prac plastycznych dzieci uczęszczających na zajęcia do Pracowni Sławsk a tematyką prac był patriotyzm do ojczyzny. Zwieńczeniem doniosłego spotkania był słodki poczęstunek i gorąca kawa. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich specjalnie na to spotkanie upiekły rogaliki z nadzieniem różanym, które to nawiązuje do herbu Gminy Rzgów – gałązki głogu.
Organizatorzy spotkania: KGW, OSP, Rada Sołecka, Pracownia Sławsk i Zespół Szkół W Sławsku dziękują wszystkim za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i mile spędzony czas.
Teresa Kwiatkowska

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  luty 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry