Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Zwykłe i niezwykłe opowieści w Bibliotece

W ramach cyklicznych spotkań „Głośnego Czytania” już po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Rzgowie uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcami  kl.I b –p.U.Błaszczyk i asystent nauczyciela p.K.Janicką, kl.II- p.E.Kin oraz kl.III – p.M.Majewską.

Panie bibliotekarki zafundowały pierwszakom prawdziwie bajkową ucztę podczas, której dzieci wysłuchały dziwnych historii bajkopisarza- G.Kasdepke „-O zarozumiałej marchewce” , O kapryśnej księżniczce i nadzwyczaj mądrym czarodzieju oraz poznały historię chorego na autyzm chłopca. Nasi mali słuchacze dowiedzieli się, że każdemu wolno marzyć a jeśli w to mocno wierzymy marzenia się spełniają. Dzieci wspaniale zrozumiały płynący z opowiadań przekaz. Rozmawialiśmy o tym, że każdego człowieka trzeba szanować i akceptować takim jakim jest oraz starać się go zrozumieć a przysłowie „Nie szata zdobi człowieka” nie zawsze się sprawdza.

Przysłowia , natomiast były tematem spotkania z uczniami kl.II. Na wstępie dzieci opowiedziały o znanych im i zasłyszanych w życiu codziennym przysłowiach oraz wyjaśniały ich znaczenie.   Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie , Gdy kot śpi to myszy harcują, Gdyby kózka nie skakała… to znane i popularne przysłowia , które nauczają, przestrzegają, obrazują wiele życiowych sytuacji, często wyśmiewają wady ludzkie. Bo jak mówi definicja „Przysłowia są mądrością narodów, każde ma w sobie ziarnko prawdy”.

Ostatnią klasą jaką gościliśmy w bibliotece byli trzecioklasiści. Z uwagą wysłuchali oni fragmentów lektury A.Lindgren - „Dzieci z Bullerbyn” o zbliżających się świętach wielkanocnych a następnie bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z czytanym tekstem. Należy podkreślić, że większość uczniów  tej klasy należy do klasowego kółka czytelniczego , które również regularnie wraz z panią wychowawczynią odwiedza Gminną Bibliotekę.

                Podsumowaniem spotkania najmłodszych były wykonane przez dzieci prace plastyczne nawiązujące do czytanej lektury, natomiast starszaki uczestniczyły w zabawie w zgadywanki, rymowanki i zagadki matematyczne.

Ogromnie cieszy nas każda wizyta dzieci w naszej placówce dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim paniom wychowawczyniom , nauczycielom za wspaniałe relacje i dobrą współpracę.

 

Bibliotekarze GBP w Rzgowie


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry