Zbigniew Kołba z wizytą w Gminnej Blibliotece Publicznej w Rzgowie

W  dniach 23.03.2018 r. oraz 27.03.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć p. Zbigniewa Kołbę - fizjoterapeutę, wieloletniego praktyka krioterapii pochodzącego z Bolesławia koło Olkusza.

Pierwsze spotkanie zorganizowane było dla seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie. Zebrani słuchacze mieli możliwość dowiedzieć się więcej o metodzie leczenia bólu zimnem czyli krioterapii, dzięki prezentowanej książce  „Krioterapia. To warto wiedzieć”. Nasz gość opowiedział również o przyswajaniu witamin i minerałów przez organizm człowieka, skutecznym zapobieganiu bezsenności, zakrzepicy bezobjawowej i innych schorzeniach. W trakcie prelekcji uczestnicy zadawali pytania co w pełni pozwoliło rozwiać ich wątpliwości.

Podczas drugiego spotkania z p. Zbigniewem gościliśmy dzieci ze Szkół Podstawowych z Grabienic, Osieczy i Rzgowa.  Nasz gość zaprezentował uczniom swoją książkę  pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Książka ta pozwala dziecku na naukę poprzez zabawę. Związana jest z miejscowościami, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków, drzew. Pisarz wyjaśnił także jaką rolę w życiu dziecka odgrywa sen, picie kakao, mycie rąk, zdobywanie wiedzy i przede wszystkim czytanie.

Spotkanie zarówno z seniorami jak i z dziećmi przebiegało w niezwykle miłej atmosferze przeplatane wesołymi anegdotami.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie oraz Filia w Sławsku wzbogaciły swój księgozbiór o 2 egzemplarze książek podarowane przez  p. Zbigniewa Kołbę pt.” Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” a także  „Krioterapia. To warto wiedzieć” opatrzone autografem autora.

maj 2021