Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Uroczystość otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie

W piątek, 23 lutego 2018 roku odbyło się  uroczyste otwarcie przebudowanej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili między innymi: W-ce Starosta Koniński – Władysław Kocaj, Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Senator - Ireneusz Niewiarowski, Wójt Gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak, Zastępca Wójta - Lucyna Wrzyszczyńska, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów - Roman Jakubowicz , Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów - Wiesław Czaja, Radni Gminy Rzgów, Prezes Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” – Ireneusz Ćwiek, przedstawicielka Wojewódzkiej Biblioteki i Centrum Animacji Kultury - Alicja Urbańska, delegacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie w osobach: Małgorzata Hofmann oraz Aleksandra Baumgart, przedstawicielka Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Małgorzata Wojciechowska, dyrektorzy Bibliotek Publicznych z Grodźca, Goliny, Starego Miasta i Zagórowa, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych Gminy Rzgów. Na uroczystość przybyli także: była Wójt Gminy Rzgów - Marianna Matuszewska, inspektor nadzoru budowlanego – Piotr Dobrasiak i inspektor ds. administracji architektoniczno - budowlanej - Żaneta Krysztofiak ze Starostwa Powiatowego w Koninie, ponadto nauczyciele, bibliotekarze, sołtysi, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i organizacji, KGW, OSP, artyści, mieszkańcy Gminy Rzgów.

Uroczystość rozpoczęła się w wyremontowanej Gminnej Bibliotece, gdzie po krótkim powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektor –Dorotę Eltman nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi.
Następnie proboszcz parafii pw. Św. Jakuba w Rzgowie - Jerzy Czerski poświęcił nowe pomieszczenia biblioteczne. Po krótkim zwiedzaniu biblioteki i zapoznaniu się z jej wnętrzem oraz nowym wyposażeniem przez obecnych gości, dalsza część  uroczystości odbyła się w sali OSP w Rzgowie.
W swoim przemówieniu Wójt Gminy – Grzegorz Matuszak podkreślił, że zakończona inwestycja była jednym z ważniejszych priorytetów, celów jakie władze sobie postawiły do realizacji pozyskując na ten cel środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”. Dyrektor Biblioteki – Dorota Eltman w swoim wystąpieniu nawiązała do ważnej roli i funkcji jaką Biblioteka pełni w środowisku wiejskim. Kolejno przedstawiła ciekawą prezentację obrazującą stan obiektu sprzed remontu, poszczególne etapy budowy i jej efekty oraz trudy związane z przeprowadzką i przeniesieniem księgozbioru do użyczonych przez Orkiestrę OSP sali.

Uroczystość otwarcia dopełniła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rzgów oraz chóru „Dominium”. Ostatnią część uroczystości stanowiły podziękowania, które Dyrektor GBP złożyła na ręce Wójta Gminy Rzgów Grzegorza  Matuszaka, Przewodniczącego Rady Gminy – Romana Jakubowicza oraz wszystkich osób, które pracowały nad skutecznym opracowaniem dokumentacji projektowej, a w rezultacie przyczyniły się do powstania i przeprowadzenia modernizacji tej placówki.

Po zwiedzaniu Biblioteki oraz po poczęstunku każdy z gości miał okazję wpisać się do pamiątkowej księgi-kroniki Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

                                                                                                                                             


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry