Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

PRZYJAŹŃ PONAD GRANICAMI

Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej biorący udział w różnorakich projektach międzynarodowych e-Twinning w roku szkolnym 2016/2017 mogą z czystym sumieniem powiedzieć iż mają przyjaciół w całej Europie. Realizacja projektów językowych sprzyjała nawiązywaniu międzykulturowych kontaktów z rówieśnikami, poznawaniu tradycji i kultury partnerskich krajów a także wpływała na rozwój kompetencji językowych uczniów. W zakończonym właśnie roku szkolnym drugoklasiści uczestniczyli w projektach z okazji Świąt Bożego Narodzenia „European Christmas Tree” oraz „Handmade Christmas Cards”. W okolicy Świat Bożonarodzeniowych rozpoczęła się realizacja fantastycznego projektu  z Hiszpanią, który zaowocował nawiązaniem relacji przyjacielskich  pomiędzy uczniami ze Sławska i  z Catalonii. Wielozadaniowy projekt „Penfriends Poland – Spain” angażował uczniów od samego początku a w miarę upływu czasu stawał się coraz bardziej emocjonujący. Już w styczniu 2017 roku dzieci wymieniły się między sobą mailami zawierającymi podstawowe informacje personalne. Każdy z uczniów w fazie początkowej projektu miał przydzielonego ucznia z Hiszpanii z którym realizował  kolejne zadania projektowe. W lutym z okazji Dnia Świętego Walentego dzieci wymieniły się listami z życzeniami walentynkowymi, następnie uczniowie ze Sławska przygotowali zielone „patrykowe” zakładki, które zostały wysłane do partnerskiej szkoły w Catalonii. Kolejna przesyłka do Hiszpanii była pełna własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych z życzeniami z okazji Wielkiej Nocy. Kilka dni później drugoklasiści otrzymali pozdrowienia świąteczne od dzieci z Hiszpanii. W okolicach 23 kwietnia nadeszła kolejna przesyłka, tym razem zawierała kartki i prezenty z okazji Dnia Świętego Jerzego, który w Hiszpanii obchodzony jest jako dzień zakochanych. Na zakończenie projektu uczniowie z Polski przygotowali wielką flagę zawierająca zdjęcia dzieci, ich imiona oraz odciski dłoni. W ramach współpracy polsko – hiszpańskiej powstało kilkanaście filmików na których uczniowie z obu krajów przedstawiali się, opowiadali o  swoich preferencjach żywieniowych oraz ulubionych formach spędzania czasu wolnego. Wszystkie zadania projektowe  i komunikacja między uczestnikami projektu prowadzona była w języku angielskim, co bez wątpienia kształtowało poziom umiejętności językowych uczniów z obu krajów.

19 czerwca w Zespole Szkół w Sławsku miało miejsce spotkanie uczniów klas II Szkoły Podstawowej, ich rodziców, wychowawców oraz Dyrekcji podczas którego pani Sylwia Andrzejak realizująca projekty międzynarodowe e-Twinning z uczniami zaprezentowała i podsumowała zakończone działania projektowe.

Sylwia Andrzejak


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  27
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry