Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Kajakarze ruszą Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Już tradycją się stało, że co roku, 1 czerwca Lokalna Organizacja Turystyczna Marina rusza z naborem na spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Również i w tym roku, w Dzień Dziecka można zapisać się na największe w regionie wydarzenie kajakowe i przeżyć niezapomnianą wodną przygodę.

To IX już edycja imprezy kajakowej jaką Stowarzyszenie organizuje w regionie konińskim. 20 kilometrowy spływ kajakowy odbędzie się 7 lipca a może w nim wziąć udział każdy, kto zgłosi się w odpowiednim czasie i dokona opłaty: 45 zł za osobę.  „Mogą popłynąć zarówno dorośli jak i dzieci a także osoby niepełnosprawne. Warunkiem jest, iż w kajaku popłynie z nimi opiekun. Trasa w porównaniu z zeszłorocznymi spływami jest bardziej przyjazna dla początkujących kajakarzy, krótsza i łatwiejsza do pokonania bo z nurtem rzeki” – zapewnia Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

W tym roku kajakarze ruszą z Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie, popłyną rzeką Wartą aż do promu w Sługocinie, gdzie na zakończenie spływu czeka na nich wielkie grillowanie. W ramach imprezy uczestnicy mają zapewnione: sprzęt kajakowy wraz z kapokami, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NW, catering na zakończenie oraz transport ze Sługocina do Konina.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca osobiście w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” przy ul. Dworcowej 2  lub e-mailowo na adres kontakt@turystyka.konin.pl Zgłoszenie jest przyjęte wówczas gdy zostanie dokonana opłata i dostarczony formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy nie prowadzą rezerwacji miejsc. Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona (120 kajakarzy).

W pierwszy dzień zgłoszeń (1 czerwca) a także w kolejne dni powszednie (od poniedziałku do piątku) biuro Stowarzyszenia czynne jest w godzinach 9:00-17:00 a ponadto w soboty w godzinach 10:00 do 14:00.

Więcej informacji o spływie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronie Stowarzyszenia lotmarina.pl . Na bieżąco można śledzić również informacje na fanpage’u organizatora w serwisie facebook (fb/lotmarina)

Patronat Honorowy: Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Patronat medialny: LM Lokalne Media, Meloradio, Przegląd Koniński

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  maj 2022

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  SZCZEPIMY SIĘ DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry