Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Informacja ARiMR dla rolników, posiadaczy zwierząt z gatunku owce, kozy i świnie

Zgodnie z art. 20a ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz.U. z 2019 r. poz. 1149 i 1824) posiadacz owcy, kozy lub świni dokonuje co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia, spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada, obejmującego liczbę tych zwierząt. Liczbę owiec, kóz lub świń ustaloną podczas spisu umieszcza się w księdze rejestracji.

Ponadto posiadacz świni przekazuje kierownikowi biura powiatowego ARiMR informację o liczbie tych zwierząt ustalone podczas spisu w formie:

 1. pisemnej, na formularzu udostępnionym przez Agencję
 2. elektronicznej (Portal IRZ Plus)

- w terminie 7 dni od dnia dokonania tego spisu.

Kolejny spis owiec, kóz lub świń za dany rok może być dokonany w dowolnym terminie wybranym przez posiadacza tych zwierząt pod warunkiem dokonania go najpóźniej w dniu 31 grudnia i nie przekroczy okresu 12 miesięcy od sporządzenia poprzedniego spisu.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry