Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Gminne Obchody Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada br. Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od złożenia wiązanek pod Pomnikiem Bohaterom Poległym w Walce o Wolność w Rzgowie przez przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, Przewodniczącego Rady Gminy Rzgów Romana Jakubowicza, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Rzgów Wiktora Nawrockiego i Radnego Grzegorza Gorzelańczyka. Następnie poczty sztandarowe OSP i szkół, Orkiestra Dęta OSP Rzgów, wszyscy zaproszeni goście oraz Mieszkańcy zebrali się przy Domu Kultury w Sławsku i uroczystym przemarszem udali się do kościoła p.w. św. Wawrzyńca, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem księdza proboszcza Tomasza Jenera. Po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się do Domu Kultury w Sławsku, gdzie nastąpiła część artystyczna. Zebranych gości przywitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważny w historii Polski jest dla nas Dzień Odzyskania Niepodległości.

Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku. W słowno-muzycznym przedstawieniu opowiedzieli drogę Państwa Polskiego do Niepodległości. Nie zabrakło tradycyjnych pieści patriotycznych, były jednak również elementy bardziej współczesnej interpretacji. Następnie dla uczestników obchodów wystąpił Chór Dominium oraz Orkiestra Dęta OSP Rzgów.

To wspólne Święto wszyscy zebrani spędzili przy tradycyjnych rogalach i kawie przygotowanych przez Panie z KGW ze Sławska.

 

 

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  28
  listopada 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry