Czwartkowe spotkania z uczelnią

Szanowni Państwo,

język to uporządkowany zasób znaków i norm umożliwiających porozumiewanie się w społeczności. Możemy go rozpatrywać w różnych kategoriach, a więc jako język mówiony, pisany, narodowy, literacki, poetycki i wiele innych. Prof. dr hab. Roman Lewicki podczas wykładu „Język od podszewki” podzieli się refleksjami na temat funkcjonowania i roli języka w naszym życiu. Odpowie na pytania dotyczące istoty języka, od budowy po reguły nim rządzące. Wiedza ta pozwoli zrozumieć jego możliwości i moc w kontaktach z innymi w różnych sytuacjach komunikowania się.

Profesor Roman Lewicki jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie. Prowadzi badania na temat dydaktyki języka oraz przekładu. Uczy młodych filologów tłumaczenia specjalistycznego i wiedzy o języku.

Na wykład online, z cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią", zapraszamy 13 maja o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/26wUn

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy,

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie