Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

,,Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary``

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie 13.04.2018 r. gościliśmy aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem promującym czytelnictwo „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary”.

Na wstępie spotkania dzieci zwiedziły nową bibliotekę a także wysłuchały fragmentów książki „Opowiadania z morałem” Agnieszki Stelmaszyk w interpretacji Pani Doroty Eltman - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Następnie  przedszkolaki przeszły do sali gdzie obejrzały przedstawienie. Spektakl ten to opowieść o tym, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki możemy przeżywać różne przygody, rozwijając naszą wyobraźnię. Dzieci poznały m.in. mądrą Sowę Tosię, Pszczółkę Maję zaczarowaną w Mariolę, Szewczyka Dratewkę oraz księżniczkę.

Bardzo zabawny teatrzyk przypomniał maluchom zasady właściwego zachowania w bibliotece a także jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie.

Dzieci bardzo żywo reagowały na przedstawione zdarzenia i wyrażały swoje emocje.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  22
  2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA SZCZEPIMY SIĘ GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Bezpłatna Pomoc Prawna MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry