Z życia szkoły w Sławsku

W dniu 5 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sławsku, uruchomiono źródełko z wodą pitną dla uczniów, które zamontowane jest w holu przy wejściu. Symbolicznego otwarcia dokonali Wójt Gminy Rzgów Pan Grzegorz Matuszak oraz Dyrektor SP w Sławsku Pani Iwona Maziarz.  Najwyższej jakości świeżo przefiltrowana woda jest dostępna dla uczniów w nieograniczonej ilości, z zachowaniem niezbędnych zasad higieny. Urządzenie zostało zakupione i zamontowane dzięki uprzejmości Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Koninie – Pana Stanisława Gralaka. Podczas, występu artystycznego uczniowie przedstawili, jakie znaczenie w życiu człowieka ma woda.

W tym dniu Wójt Gminy Rzgów oraz Dyrektor szkoły wzięli udział w ciekawych zajęciach w najmłodszej grupie Przedszkolaków - „Biedronki”. Jest to oddział dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Dla naszych dzieci”. Dzieci wykonywały min. zadania przy pomocy dywanu interaktywnego np. zbijanie baloników, szukanie grzybów, sprzątanie liści, czy pluskanie w wodzie.