Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Z życia szkoły w Sławsku

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.
Dzień 13 października 2017 roku na długo zostanie w pamięci uczniów klasy I. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości: dyrektor szkoły Pani Iwony Maziarz, wicedyrektor Pani Małgorzaty Jankowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Małgorzaty Kałasy, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Szczególne słowa powitania zostały skierowane do najważniejszych w tym dniu osób - najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zanim jednak nastąpił uroczysty moment ślubowania i pasowania na ucznia, pierwszoklasiści w programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W czasie występu wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny oraz znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze i zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Mimo stresu dzieci świetnie poradziły sobie z występem przed tak liczną publicznością i swoją postawą udowodniły, iż są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor szkoły dokonała pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, a wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też miłych słów od kolegów i koleżanek z klas II i III, którzy szczególnie miło powitali najmłodszych kolegów w swoim gronie. Na zakończenie koledzy z klasy II wręczyli nowym uczniom drobne upominki. Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek. Na pamiątkę ślubowania uczniowie wspólnie wychowawczynią Panią Magdaleną Kubiak i asystentem Panią Magdaleną Krygier posadzili przed szkołą pamiątkowe drzewko. Szczególne podziękowania należą się rodzicom pierwszoklasistów, którzy okazali nieocenioną pomoc przy organizacji uroczystości.
Dzisiaj również starsi uczniowie piosenką i słowem uświetnili Dzień Edukacji Narodowej, wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor Iwona Maziarz, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

"Dzień Kartofla" - rajd z PTTK
Doroczny Dzień Kartofla Klub Turystyczny PTTK w Koninie zorganizował 15 października 2017 r. we współpracy z "Gościńcem Izabell" w Izabelinie, Przebiegał on głównie przez tereny gminy Kramsk. Do odwiedzania gminy zachęcił na starcie doradca wójta Pan Andrzej Nowak. Przekazał piechurom życzenia od samorządowców i nagranie filmu o Antonim Szulczyńskim, malarzu z Wilczyna. Przyrodniczą atrakcją był Olbrzym Anielewski. Dzięki zaangażowaniu dzieci z naszej szkoły pomierzono jego obwód, który wyniósł 19 m i 38 cm.

Po drodze można było wykazać się spostrzegawczością, rozwiązując spacerową zgadywankę.
Na teren gościńca doszło 110 piechurów z Anielewa, w tym 13 uczniów Szkoły Podstawowej w Sławsku z opiekunkami Małgorzatą Jankowską, Ewą Lewandowską, rodzicami Magdaleną Krygier i Łukaszem Kubackim, dowiezionych z Konina linią MZK SPACER. Dołączyło Stowarzyszenie "Klub Seniora i Juniora z Kramska", które pod wodzą Pani Sołtys Kramska Haliną Grabowską przygotowało pokaz potraw regionalnych. Wszyscy degustowali tradycyjne "rzodkie pyrki" czyli kartoflankę, a potem pyry z gzikiem.

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.
Złotą polską jesień uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. Ewą Lewandowską i p. K. Bartosik mieli okazję podziwiać w lesie w Kowalewku 17 października br.

Dzięki uprzejmości Pana leśniczego, Andrzeja Maziarza, czas spędzony kilka kilometrów od naszej szkoły stał się interesującą lekcją. Warsztaty w lesie okazały się „kopalnią wiedzy” o pracy leśnika, różnych gatunkach drzew, zwierząt i ciekawostkach związanych z tym miejscem. Dowiedzieliśmy się np., że u sosny  wejmutki wyrasta  po pięć igieł na krótkopędzie, a u sosny zwyczajnej tylko dwa. Niektóre z krzewów rosnące w lesie są wykorzystywane w farmaceutyce, inne po złamaniu „brzydko pachną” by chronić się przed zwierzyną. W czasie spaceru zrobione notatki ułatwiły nam korzystanie z atlasu roślin, a pozbierane dary lasu, pozwolą nam na wykonanie klasowych albumów i mini - hodowli drzew.

Tradycyjnie, wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem, które było zrobione w promieniach jesiennego słońca

Z wizytą w „Przeglądzie Konińskim”
18 października 2017 roku uczniowie klas I i II w ramach zajęć odwiedzili Redakcję „Przeglądu Konińskiego” w Koninie. W wyjeździe towarzyszyły im wychowawczynie  Aleksandra Kubasik i Magdalena Kubiak oraz asystent w klasie I Magdalena Krygier.

W siedzibie tygodnika dzieci zostały serdecznie przyjęte przez pracownika gazety. Podczas około godzinnej wizyty uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących i przydatnych wiadomości dotyczących między innymi organizacji pracy zespołu redakcyjnego i sposobu pozyskiwania informacji. Następnie przyglądali się temu, jak gazeta powstaje. Przez chwilę towarzyszyli przy pracy grafikowi. Przyglądali się  również pracy dziennikarzy  odpowiedzialnych za działy rozrywki i oświaty.  Wszyscy zebrani dowiedzieli się jakie elementy zawiera gazeta, jak wygląda planowanie i rozkładanie artykułów, zdjęć, reklam do danego numeru. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli jedne z pierwszych numerów „Przeglądu Konińskiego”, który jest już z nami od 1979 roku.

Sławskie wołanie o pokój na świecie.

“ If we want to reach real peace in this world, we should start educating children”

Mahatma Gandhi

Na przełomie września i października uczniowie klas III i IV a Szkoły Podstawowej w Sławsku pod kierunkiem Pani Sylwii Andrzejak wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Let’s claim I WANT PEACE on the European Day of Languages” z okazji Europejskiego Dnia Języków. Projekt autorstwa hiszpańskiej nauczycielki był odpowiedzią na zamach terrorystyczny jaki miał miejsce w Barcelonie w sierpniu tego roku.

Międzynarodowe wołanie o pokój w wielu europejskich językach połączyło uczniów z 58 partnerskich szkół. W ramach projektu e-Twinning dzieci z Hiszpanii, Polski, Niemiec, Bułgarii, Łotwy, Włoch, Portugalii, Turcji, Francji i wielu innych europejskich krajów jednym głosem wyrazili swój  sprzeciw wobec wojen i zamachów terrorystycznych w Europie i na świecie.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sławsku wykonali prace plastyczne przedstawiające symbole pokoju, które zostały wykorzystane do zilustrowania piosenki „Imagine” słynnego Beatlesa Johna Lennona z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  05
  kwietnia 2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry