Portal rzgow.gmina.plus daje możliwość pobierania wniosków oraz wysłania ich przez internet

text_fields ROZMIAR: A A A
  • Strona Główna Gmina Rzgów
.

XX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza

W dniach 4-5 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się XX Ogólnopolski Turniej im. Olka Ruminkiewicza. Główną ideą turnieju jest upamiętnienie Olka Ruminkiewicza oraz innych dzieci, które stały się ofiarami przemocy. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Rozgrywki były przeznaczone dla uczniów klas IV i młodszych. Gminę Rzgów reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieczy i Sławsku pod opieką nauczycieli WF – Michała Reka i Przemysława Kopczyńskiego. Ostatecznie na 16 drużyn SP Osiecza zajęła IX miejsce, a SP Sławsk XII miejsce.

Drużyna z Osieczy została nagrodzona Pucharem Starosty Konińskiego Stanisława Bielika jako najlepsza drużyna Powiatu Konińskiego. Najlepszym zawodnikiem Powiatu Konińskiego wybrano Wiktora Wiśniewskiego – ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej w Osieczy. Wiktor otrzymał Puchar ufundowany przez Posła na Sejm RP Witolda Czarneckiego. Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Piotr Szumigalski – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Sławsku. Piotrek otrzymał Puchar ufundowany przez Tomasza Nowaka – Posła na Sejm RP.

Zwycięzcą Turnieju została drużyna SP nr 10 w Sieradzu, która otrzymała Puchar Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego. (Warto nadmienić, iż w fazie grupowej rozgrywek drużyna SP Osiecza zremisowała z późniejszymi triumfatorami turnieju 0-0). Puchar za drugie miejsce ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Konina Wiesława Steinke otrzymała ekipa - SP nr 1 w Luboniu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 9 z Konina, która otrzymała puchar ufundowany przez Iwonę Baszczyk – Dyrektora SP nr 15 w Koninie. Tuż za podium uplasowała się drużyna SP nr 11 z Kalisza, która otrzymała Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka. Drużyny SP Osiecza i SP Sławsk otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz piłki. Cały turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczestnicy wzięli udział w rozmaitych konkursach oraz mieli okazję spotkać się z Janem Domarskim – Legendarnym Reprezentantem Polski, Zdobywcą pamiętnej bramki na Wembley w 1973r., Dariuszem Górskim – Synem legendarnego trenera Reprezentacji Polski Kazimierza Górskiego oraz Królem Polskich Kibiców Andrzejem „Bobo” Bobowskim.

brak wydarzeń

DRUKI DO POBRANIA CEEB GOSPODARKA ODPADAMI INWESTYCJE Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamówienia Publiczne DOSTEPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy Pomoc Prawna MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.