Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

XVII Regionalne Zawody Samorządowców w Witkowie

W dniu 13 lutego 2016 r. w sali sportowej OKSiR i obiektach Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowych o puchar marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej – Posła do Parlamentu Europejskiego. W imprezie udział wzięła rekordowa liczba 160 uczestników w tym 126 samorządowców.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie przy współpracy takich instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związk Tenisa Stołowego w Poznaniu, Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Witkowie.

Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 25 gmin i 11 powiatów województwa wielkopolskiego.

W imprezie uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Tadeusz Tomaszewski – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Członek Zarządu PKOL i Przewodniczący WZ LZS w Poznaniu, Łukasz Grabowski – pełniący obowiązki Burmistrza Witkowa, Piotr Jóźwik - Przewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Beata Szkudlarek – żona ŚP. Burmistrza Witkowa, Telesfor Gościniak i Andrzej Kwapich - radni powiatu gnieźnieńskiego, Tadeusz Nowak – Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego w Poznaniu, Bogusław Mołodecki – Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie, Stanisław Rajkowski – Dyrektor OKSiR Witkowo oraz Bernadetta Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Uczestnicy zawodów podczas oficjalnego otwarcia uczcili minutą ciszy pamięć ŚP. Krzysztofa Szkudlarka Burmistrza Witkowa. Tegoroczna edycja rozgrywek w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów była jednocześnie I Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Sportowe pozdrowienia z podziękowaniami za pamięć o mężu skierowała do uczestników zawodów Pani Beata Szkudlarek. Zawody otworzył w imieniu władz samorządowych Witkowa Pan Łukasz Grabowski pełniący funkcję Burmistrza.

W turnieju udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, międzychodzkiego, wągrowieckiego, gostyńskiego i gnieźnieńskiego oraz gmin: Miasto Gniezno, Czerniejewo, Niechanowo, Witkowo, Kołaczkowo, Nekla, Kostrzyn, Kórnik, Czerwonak, Sompolno, Golina, Kleczew, Rogożno, Wapno, Gostyń, Kobylin, Śmigiel, Skulsk, Międzychód, Damasławek, Rzgów, Gostyń, Powidz, Stare Miasto i Zagórów.

Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów – I Memoriał Krzysztofa Szkudlarka

1 miejsce: Andrzej Operacz - Wójt Gminy Skulsk

2 miejsce: Matuszak Grzegorz - Wójt Gminy Rzgów

3 miejsce: Krzysztof Ostrowski - Członek Zarządu Powiatu Obornickiego

4 miejsce: Eugeniusz Zamiar - Wójt Gminy Niechanowo

 

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów – I Memoriał Krzysztofa Szkudlarka

1 miejsce: Anna Mizgajska - z-ca Burmistrza Nekli

2 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - z-ca Wójta Gminy Rzgów

 

KATEGORIA: radnych

1 miejsce: Leszek Dobrzykowski – radny gminy Niechanowo

2 miejsce: Krzysztof Deutsch – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego

3 miejsce: Leszek Baczyński – radny gminy Wapno

4 miejsce: Adam Grunwald – radny gminy Damasławek

 

KATEGORIA wspólna dla pań:

1 miejsce: Danuta Strzelczyk – radna gminy Śmigiel

2 miejsce: Urszula Furmaniak - przewodnicząca Rady Gminy Golina

3 miejsce: Anna Mizgajska - z-ca Burmistrza Nekli

4 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - z-ca Wójta Gminy Rzgów

 

W klasyfikacji gmin w finałowej szóstce znalazły się:

I miejsce – Gmina Kórnik – 173 pkt

II miejsce – Gmina Niechanowo – 118 pkt

III miejsce – Gmina Kołaczkowo – 117 pkt

IV miejsce – Gmina Stare Miasto – 109 pkt

V miejsce – Gmina Golina – 93 pkt

VI miejsce – Gmina Damasławek – 87 pkt

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród 6 najlepszych znalazły się :

I miejsce – powiat koniński - 422 pkt

II miejsce – powiat gnieźnieński - 241 pkt

III miejsce – powiat poznański - 218 pkt

IV miejsce – powiat wrzesiński - 202 pkt

V miejsce – powiat wągrowiecki - 130 pkt

VI miejsce – powiat krotoszyński - 80 pkt

Zwycięzcy powyższych kategorii otrzymali pamiątkowe medale, upominki i okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci materiałów promocyjnych ufundowane przez posłankę do PE Panią Krystynę Łybacką. Reprezentacje najlepszych gmin i powiatów za zajęcie od I do VI miejsca otrzymały okolicznościowe puchary. Wręczono również statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się Henryk Mucha – radny gminy Witkowo a najmłodszym zawodnikiem radny gminy Czerniejewo Marcin Cieślewicz. Sędzią głównym zawodów był Paweł Piniarski a osobą odpowiedzialną za prowadzenie klasyfikacji zespołowych była pani Anna Stanowska – wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego w kategorii mężczyzn i kobiet, w którym wzięło udział 100 osób. Klasyfikacja indywidualna i zespołowa przedstawia się następująco:

 

kategoria kobiet

1 miejsce: Iwona Tomaszewska Niechanowo

2 miejsce: Marzana Matuszak Zagórów

3 miejsce: Magdalena Pawlaczyk Kórnik

4 miejsce: Halina Turajska Stare Miasto

 

kategoria mężczyzn

1 miejsce: Andrzej Operacz – Skulsk

2 miejsce: Janusz Mirek – Golina

3 miejsce: Wiesław Dziatkowiak – Czerniejewo

4 miejsce: Piotr Jóżwik – Witkowo

 

Klasyfikacja zespołowa gmin:

I miejsce – Gmina Czerniejewo

II miejsce – Gmina Kórnik

III miejsce – Gmina Niechanowo

IV miejsce – Gmina Kobylin

V miejsce – Gmina Kołaczkowo

VI miejsce – Gmina Stare Miasto

Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn oraz gmin otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary ufundowane przez organizatorów. Imprezie głównej towarzyszyły konkurencje rekreacyjno – sportowe w których udział wzięło około 150 uczestników. Klasyfikacja poszczególnych konkurencji przedstawiała się następująco:

rzut lotką do tarczy elektronicznej mężczyzn:

1m – Perka Paweł - Kostrzyn ,2m – Pilch Michał – Nekla, 3m – Stachowiak Sebastian – Czerniejewo,

kobiet 1m – Kropaczewska Małgorzata - Zagórów 2m ,Turajska Halina – Stare Miasto, 3m – Tomaszewska Iwona – Niechanowo

rzut ringo:

1m – Duszczak Stanisław – Kórnik, 2m – Wożniak Bogdan – Stare Miasto, 3m – Przybylski Jan - Żydowo

wyrzucanie kośćmi

1m – Kozielski Czesław – Targowa Górka , 2m – Frąckowiak Agnieszka – Bieganowo, 3m – Janicka Krystyna - Kórnik

Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę i ciasto. Organizację XVII Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierało około 40 wolontariuszy z Gimnazjum, Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego, OSP, OKSiR-u i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie oraz Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. W czasie imprezy odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów oraz zaproszonych gości z Prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego w Poznaniu Tadeuszem Nowakiem dotyczące rozwoju i promocji dyscypliny zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży w Wielkopolsce.

Organizowane od 17 lat zawody mają także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. Zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a optymizmem napawa fakt, że liczba uczestników wzrasta, co świadczy o zapotrzebowaniu na te zawody, chęci sportowej rywalizacji oraz popularności tenisa stołowego wśród samorządowców.

 

 

Sprawozdanie na podstawie protokołów sędziowskich opracował Stanisław Dolaciński – Wiceprezes Stowarzyszenia.  


Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

Pogoda w naszej Gminie

02
lipca 2020

Dziś są imieniny:
brak wydarzeń

DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
strzałka do góry