XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami

W Sobotę 14.04.2018 r. w Warszawie odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. Na starcie  stanęło  265  najlepszych zawodników z 27 klubów w tym reprezentujący nasz powiat  UKS POWA Stare Miasto i UKS SATO Kazimierz Biskupi. Klub ze Starego Miasta  reprezentowany był przez 24 zawodników, a Kazimierza Biskupiego przez 10 zawodników. Nasi zawodnicy startowali w 10 konkurencjach, podzielonych na kategorie wiekowe i wagowe. UKS Powa Stare Miasto zdobyło 31 złotych medali, 23 srebrne medale i 17 brązowych.  Najlepsi zawodnicy to Mateusz Mikołajczyk zawodnik startujący w  najmłodszej  kategorii wiekowej kl. 1-3 szkoły podstawowej, który zdobył 4 złote medale i 1 brązowy, a zawodniczką juniorka Sylwia Horzewska -  3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy.

Zawodnicy z Kazimierza Biskupiego zdobyli łącznie 19 złotych medali, 10 srebrnych i 4 brązowe medale, najlepszym zawodnikiem klubu jest Fryderyk Szczepański kadet uczeń kl.1-3 szkoły podstawowej i Damian Nurkiewicz startujący w kategorii licealistów. Obaj  zdobyli  po 4 złote medale, natomiast najlepszą zawodniczką została Natalia Włodarczyk kategoria  najmłodszych, zdobywając  4 złote medale i 1  srebrny.

Zespoły startowały w 10 konkurencjach rozgrywanych Mistrzostw Polski; były to Sumo-grappling/ zasady judo, sumo i zapasów / Renraku-waza/ kombinacje technik z bronią i bez broni /, Makiwara-kumite / pokaz  skuteczności  technik na  worku /, szermierka na miecze, Tokui-kata / własne układy kata z  bronią/, semi-kontakt/ walka w ochraniaczach dla najmłodszych /, light-kontakt /wolna walka / yokusoku-kumite / starcia z  przeciwnikiem z bronią i bez  broni / kata zespołowo / pokaz formy i interpretacją realną danego układu / łucznictwo styl dowolny i tatarski .

Najmłodszym zawodnikiem był  Szymon Malewski - 6 lat uczęszczający do grupy Akademii Karate Przedszkolaka, który zdobył II miejsce w semi-kontakt i III miejsce w sumo-grappling. Kierownikiem  ekipy z Kazimierza Biskupiego był  mejin  Grzegorz Gradowski 3 DAN karate, a szefem ośrodka ze Starego Miasta hanshi  Jarosław Wadelski 8 DAN karate.

W gronie zawodników UKS Powa Stare Miasto, w mistrzostwach udział wzięło pięcioro uczestników z Gminy Rzgów:

Martyna Jasiak  - 1 medal złoty, 1 srebrny (Sławsk)

Adam  Jasiak – 2 medale złote (Sławsk)

Julia Pawlak – 1 medal złoty, 1 brązowy (Zastruże)

Maciej Mikołajczyk – 2 medale złote, 1 srebrny, 1 brązowy (Rzgów)

Mateusz Mikołajczyk  – 4 medale złote, 1 brązowy (Rzgów)

Zapraszamy na zajęcia do wszystkich  grup  wiekowych - 604 533 141.