Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Informujemy, że Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn.: "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" został Jakub Szczepaniak – uczeń kl. III Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Osieczy. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas XXIII Targów Edukacyjnych w dniu 1 marca 2019 roku w Poznaniu.

Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie dawał możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Departament Edukacji i Nauki.

października 2019