Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Wielkanocne Inspiracje - Dekoracja Stołu Wielkanocnego

W dniu 26.03.2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie  odbyło się podsumowanie prezentacji dekoracji stołów wielkanocnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rzgów: Kowalewek, Rzgów, Sławsk, Osiecza Pierwsza, Zarzew, Bożatki. Celem wystawy jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Każda kompozycja stołu ma swój urok. Jest wyjątkowa, niepowtarzalna i różnorodna. Oprócz tradycyjnych elementów takich jak: jajko, baba wielkanocna, zajączki i palmy, pojawiły się także nowoczesne trendy i pomysły w aranżacji świątecznej. Panie z Kół Gospodyń wystąpiły w przepięknych, odświętnych strojach regionalnych, nadając świąteczny klimat temu pokazowi.

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich za duże zaangażowanie w przygotowaniu „Dekoracji Stołu Wielkanocnego”, niech będą one inspiracją do przygotowania stołów świątecznych w naszych domach.

Wystawę przygotowano z zachowaniem wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  20
  kwietnia 2021

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI Czyste Powietrze TWÓJ DZIELNICOWY Zamowienia Publiczne PRZYGARNIJ PSA DOSTĘPNOŚĆ UNIA EUROPEJSKA Państwowy Fundusz Celowy MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry