Uwaga Rolnicy producenci bydła

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązuje ustawa z dnia 09.11.2018 r. o zmianach dotyczących zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie ON wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Zgodnie z ustawą posiadacze bydła mogą ubiegać się o dodatkowy zwrot podatku akcyzowego do wyliczonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ilości DJP bydła będącego w posiadaniu rolnika w roku 2018.

Co trzeba zrobić?

• Należy pobrać i wypełnić bardzo prosty, jednostronicowy druk wniosku o wyliczenie DJP, dostępny na stronie Agencji, w biurze WODR  (oraz PONIŻEJ).
  • Wniosek należy złożyć w BP ARiMR w Koninie.
  • Agencja wyda decyzję o ilości DJP, którą należy dołączyć do wniosku akcyzowego składanego w lutym do Urzędu Gminy.
  • Do każdej, wyliczonej jednostki DJP przewidziane jest dodatkowe 30 litrów paliwa, czyli około 30 zł. Trzeba mieć na te dodatkowe ilości paliwa odpowiednią ilość faktur.

Liliana Tatara st. doradca rolny WODR, tel. 512716969.