Spotkanie z Piotrem Gołdynem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie

Z okazji przypadającego w tym roku 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie dotyczące Polskich Symboli Narodowych. Szczególnym gościem biblioteki był prof. nadzw. dr hab. Piotr Gołdyn - historyk, regionalista, wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu. Piotr Gołdyn jest także członkiem Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji jak również autorem ponad 25 książek oraz wielu artykułów.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkoły w Sławsku i Rzgowie.

Podczas spotkania Piotr Gołdyn omówił Symbole Narodowe, które podkreślają niezależność i dumę naszego państwa tj.: hymn, godło oraz flagę. Do innych Symboli Narodowych należą również: stroje ludowe, mundury wojskowe, itp.

Cały wykład urozmaicony był pokazem multimedialnym, dzięki któremu uczestnicy mogli zobaczyć między innymi w jaki sposób należy składać flagę.

Na zakończenie spotkania padło wiele pytań, na które Pan Piotr wyczerpująco odpowiadał.
Warto dodać, że Pan Piotr Gołdyn jest twórcą herbu i pieczęci Gminy Rzgów.

listopada 2018