Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

14 listopada 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim - autorem książek dla dzieci, podróżnikiem oraz miłośnikiem zwierząt.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II oraz III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawcami.
Największą popularność autorowi przyniosła książka „ Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” opisująca losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Pisarz swoje opowieści urozmaicił rekwizytami, humorem jak również prezentacją multimedialną wzbogaconą o odgłosy zwierząt. Zachęcał dzieci do poszukiwania przygód, poznawania historii poprzez czytanie książek oraz realizacji swych marzeń, nawet tych, które w danym momencie wydają się być odległe.

grudnia 2019