Spotkanie Wielkanocne

W dniu 7 kwietnia br. w Domu Kultury w Kowalewku odbyło się coroczne spotkanie pn. „Wielkanoc u Zofii Urbanowskiej”.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym dzieci z Domu Kultury w Kowalewku. Występ ten przybliżył uczestnikom tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Następnie rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy stroik wielkanocny, którego celem było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Z łącznie zgłoszonych 46 prac wyróżniono dziesięć. Komisja konkursowa brała pod uwagę w ocenie prac zgodność tematyczną, oryginalność, pomysłowość, estetykę wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.
Nagrody otrzymali:
Igor Cegielski - S.P. Sławsk,
Paweł Fabiszak - S.P. Rzgów,
Piotr Wasilewski - S.P. Sławsk,
Iga Dziubczyńska - S.P.Sławsk,
Eryk Chwaciński - S.P. Rzgów,
Patrycja Cegielska - S.P. Sławsk,
Paulina Matuszak - S.P. Osiecza,
Roksana Andrzejaszek - S.P. Osiecza,
Malwina Myślińska - S.P. Rzgów,
Teresa Ignaszczak- mieszkanka Sławska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak złożył wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia. Po części oficjalnej odbyła się degustacja świątecznych smakołyków przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Branna, Bożatek, Kowalewka, Osieczy Drugiej, Osieczy Pierwszej, Rzgowa, Sławska, Witnicy, Zarzewa i Zarzewka.

lipca 2019