Spotkanie w Zarzewie

W dniu 17 czerwca 2018r. w Zarzewie odbyło się niecodzienne spotkanie z kulturą. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzewie przy współpracy z Objazdowym Uniwersytetem Powszechnym im. Ireny Krzywickiej uczestnicy mogli twarzą w twarz porozmawiać o problemach, dyskutować, wzajemnie się uczyć od znanej aktorki teatralnej Rozalii Mierzickiej. Artystka opowiedziała o swojej drodze zawodowej z perspektywy kobiecej i trudach jakie napotkała. W forum uczestniczyli również psychoterapeutka- Izabela Falkowska-Tyliszczak oraz dramatopisarz, feminista- Marcin Cecko. Było to pierwsze z wielu spotkań, jak zapowiedziała Krystyna Duniec: serce Objazdowego Uniwersytetu Powszechnego- „Będziemy tu wracać w tym i następnym roku. Będziemy jeździć z teatralnymi spektaklami, filmami, książkami, warsztatami.”

grudnia 2018