Spotkanie w sprawie Programu Czyste Powietrze

W dniu 25 września br. (wtorek) o godz. 18.00  w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rzgowie, Pl. Stuczyńskich 6 (byłe gimnazjum) odbędzie się spotkanie edukacyjno-informacyjne dot. realizacji programu antysmogowego „Czyste Powietrze”. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Rzgów.

Spotkanie  będzie miało charakter edukacyjny i informacyjny, składa się z trzech bloków tematycznych:

• pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie,
  • drugi informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze,
  • w trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

W ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, który realizowany będzie w latach 2018-2029 finansowana będzie, w przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych,  m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, nowoczesne kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, nowoczesnych kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.