Spotkanie seniorów

W dniu 9 maja 2019 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Sławsku odbyło się spotkanie Seniorów Powiatu Konińskiego pod hasłem "Jeszcze w zielone gramy". Uczestników spotkania powitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak. Podczas uroczystości wystąpił Chór "Dominium" ze Sławska z dyrygentem Sławomirem Kaliszewskim, skrzypaczka ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie Zuzanna Janicka oraz solistki ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Grabienicach - Zuzanna Zając i Julita Budzińska.

W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Pan Roman Jakubowicz, Radni Powiatu konińskiego - Sławomir Ławniczak i Tadeusz Słodkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów i sołtys Sławska Wiesław Czaja, Radne: Monika Łukasiewicz, Zofia Kruszyńska i Joanna Karmowska-Szymczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Sławsku Iwona Maziarz, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Koninie Krzysztof Czajkowski, Zarząd Powiatowej Rady Seniorów z Przewodniczącą Haliną Rogowską, Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie z Przewodniczącą Anną Sadłowską, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman, Rada Sołecka Sławska, Przewodniczący Zarządu Wspólnoty Gruntowej w Sławsku Wojciech Woźniak, członkinie Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku, Seniorzy z gmin: Sompolno, Stare Miasto, Krzymów, Rychwał, Skulsk, Kramsk, Wilczyn, Golina, Ślesin i Rzgów.
Poczęstunek dla uczestników spotkania przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku.

maj 2019