Spotkania z psychologiem

W styczniu i lutym br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyły się prelekcje dwóch psychologów: Martyny Nowak i Anny Taraszewskiej. Uczestnikami spotkań byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jednym z tematów były funkcje poznawcze a choroby otępienne - czyli jak wydłużyć młodość naszego mózgu. Prowadząca podkreśliła, że najlepszym  sposobem  utrzymania dobrego stanu zdrowia jest aktywność umysłowa i fizyczna, pobudzanie zainteresowań, hobby, rozwijanie i utrzymywanie dobrych relacji z ludźmi.
Drugi temat związany był ze stresem podczas procesu starzenia się. Słuchacze UTW poznali rodzaje stresu, który oprócz negatywnych skutków może mieć także motywujące, pozytywne oddziaływania na funkcjonowanie człowieka. Prelegentka podała przykładowe przepisy radzenia sobie ze stresem.
Wykłady oparte były na ćwiczeniach, testach, łamigłówkach, rebusach włączających słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

kwietnia 2024